29 dub

O dotace na fotovoltaické technologie mohou žádat také firmy

Lidé čím dál tím víc využívají výhod sluneční energie. „Podle průzkumu společnosti E.ON využívá solární energii již asi 11 % středních či velkých firem a dalších 37 % o ní uvažuje do budoucna,“ píše server Nazeleno.cz.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: fotovoltaika, solární energie, dotace
23 úno

Chcete si zateplit dům, ale brání vám v tom nedostatek financí? Nejste sami.

Podle průzkumu Sdružení EPS ČR si přeje zaizolovat své obydlí až 79% Čechů žijících v nezatepleném domě. Třetina z tohoto počtu ale nemá a ani nebude mít na realizaci dostatečné finanční prostředky. Přitom téměř 100% Čechů, kteří již zateplení dokončili, vnímá investici za přínosnou.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: zateplovací systémy, šetření energie, investice, izolace, zateplení, průzkum
13 úno

Pasivní domy - módní záležitost či chytré řešení?

Pojem energeticky pasivní dům je v posledních letech stále více a více skloňován širokou veřejností. Bydlení v prostorném a komfortním domě, kde není třeba platit nesmyslné sumy za energie a přitom dýchat nekonečný čerstvý vzduch, se stalo snem mnoha lidí.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: pasivní dům, úspora, zateplení, vyšší životní komfort, lepší životní prostředí
29 led

Jak ušetřit peníze na energiích, jejichž spotřeba v zimě markantně roste?

Se zimou přicházíme nejen o velký přísun tepla, ale i světla. Účty za energie tak neustále rostou. Pokud si nemůžete dovolit rozsáhlejší stavební úpravy v podobě zateplení vašeho obydlí, nevadí, i pro vás se najdou nějaká dočasná řešení.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: zateplovací systémy, šetření energie, investice
16 led

Jak ochránit fasádu domu před vnějšími vlivy

Z předchozího článku „Proč si zateplit dům?“ již víte, že se vaše investice do kvalitní izolace domu vrátí několikanásobně. Je třeba však třeba myslet i na její ochranu.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: izolace, zateplení, fasáda, omítka, rockwool, ochrana
27 pro

Spolupráce na rozšíření King’s Casina Rozvadov

Největší poker room Evropy si hodlá své prvenství udržet, za posledních pár měsíců prošel areál značnou stavební úpravou. Vedle jedné z největších světových pokerových hal vyrostl zcela nový luxusní, pětihvězdičkový hotel s dvěma sty osmnácti pokoji, fitness zázemím, saunami a wellnes.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: zateplovací systémy, casino, realizace
06 říj

DRUHY ZATEPLOVACÍCH SYSTÉMŮ

Trend ohledně zateplování budov se objevil již před mnoha lety, kvůli zdražování energií je však stále aktuální. Finanční úspora, které pomocí kvalitní izolace domu dosáhnete, je totiž natolik velká, že zůstane atraktivní i při budoucím zvyšování DPH.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: zateplovací systémy, výběr firmy, kvalita, materiály, zkušenost, záruka, zateplení domu, druhy
20 srp

Proč si zateplit dům?

Otázka zateplení domu může poněkud zkomplikovat a zpomalit celkový proces plánování ohledně vašeho obydlí. Rozhodnutí ohledně zaizolování je o to složitější v případě, kdy se jedná o velký finanční obnos.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: zateplovací systémy, výběr firmy, kvalita, materiály, zkušenost, záruka, zateplení domu
14 srp

Výběr vhodného typu omítky

Kvalita a provedení fasády rozhodně patří mezi základní klíče ke spokojenému bydlení. Styl a barevnost fasády utváří jeden z prvních dojmů, jež si člověk při pohledu vytvoří, a právě omítka je tím posledním „kabátem“, který zkompletuje celkový estetický vzhled vašeho obydlí.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: zateplovací systémy, výběr firmy, kvalita, materiály, omítka,
08 srp

Jak zabránit plísním a řasám na fasádě

Pokud již od začátku nepodstoupíte nezbytné kroky k omezení výskytu řas a plísní, mohou se tyto přírodní „zázraky“ zanedlouho stát součástí vašeho obydlí. Řasy, nejčastěji se vyskytující na fasádách, potřebují ke svému životu dostatek světla, minerálních látek, ale především vlhkost.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: zateplovací systémy, výběr firmy, kvalita, materiály, plísně, řasy
26 črc

Nová zelená úsporám přináší další bonusy

Novinky v podobě podpory solárních systémů či finančních výhod přináší již od září 2017 dotační program Nová zelená úsporám. Ti, kteří využijí tzv. Kotlíkových dotací, a zároveň zateplí svůj dům, mohou obdržet až 40 000 Kč jako bonus.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: dotace, Nová zelená úsporám, solární systémy
24 črn

Nepodceňte výběr realizační firmy

Na trhu se pohybuje mnoho různých společností, které nabízejí podobné služby, v jejich provedení ale může docházet k markantním rozdílům. Prvním krokem k úsporám je výběr kvalitního materiálu, který může snížit náklady na vytápění domácnosti ročně i v řádě několika desítek procent.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: zateplovací systémy, výběr firmy, kvalita, materiály, zkušenost, záruka
16 črn

Nová zelená úsporám

Nová zelená úsporám je program Ministerstva životního prostředí, který podporuje energeticky úsporné rekonstrukce rodinných domů a bytových domů, výměnu nevyhovujících zdrojů na vytápění a využívání obnovitelných zdrojů energie.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: dotace, Nová zelená úsporám, fotovoltaika, fototermika
12 led

Zelená úsporám 2017

2. výzva pro bytové domy - obecné informace Druhá výzva k podávání žádostí o podporu v podprogramu NZÚ – bytové domy (dále jen „výzva") zahrnuje následující oblast podpory: A.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: dotace, Zelená úsporám, dotace pro bytové domy
30 lis

Ochrana a prevence kontaktní fasády (ETICS)

Možnosti ochrany a prevence kontaktní fasády Zateplení fasády domu kontaktním způsobem  přináší ekonomické úspory a je šetrné k životnímu prostředí. Na druhé straně existují různe vnější vlivy, které mohou celou investici do zateplení znehodnotit.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: Ochrana ETICS, FASÁDY
14 srp

Nová požární norma pro ETICS dle ČSN 730810:2016

Požární hledisko kontaktních zateplovacích systémů dle ČSN 73 0810:2016 Datum: 1.8.2016  |  Autor: Ing. arch. Petr Hejtmánek, Ing. Marek Pokorný, Ph.D., Katedra konstrukcí pozemních staveb, Fakulta stavební ČVUT v Praze  |  Recenzent: Ing.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: Zteplení, požární bezpečnost
17 kvě

Zelená úsporám významně podporuje české stavebníctví

Program Nová zelená úsporám po dobu svého trvání (r. 2020) spolu s investory „napumpují" do českého stavebnictví cca 80 mld. Kč. Na 6,7 tis. rodinných domů po celé republice, zejména v Moravskoslezském, Středočeském a Jihomoravském kraji a pražských bytovek jen za r.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: Dotace, zateplení, fasáda kvalitně
14 pro

Dotace Zelená úsporám 2016

Nová zelená úsporám: Startuje kontinuální výzva, poběží do roku 2021. Domácnosti si sáhnou až na 27 miliard korun. Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR dnes zveřejnili podmínky další výzvy v programu Nová zelená úsporám určenou pro rodinné domy. Jde o tzv.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: dotace, zateplení domů,
29 lis

Zelená úsporám pro bytové domy v Praze skončila

Příjem žádostí pro bytovky v Praze skončil. V kontinuální výzvě pro rodinné domy lidé podali už 450 žádostí za 107 milionů Publikováno: 4. 11. 2015 Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR k 31.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: dotace, zateplení domů
02 říj

Na co si dávat pozor při zateplování 2

Na co si dát pozor při zateplení? K správnému provedení kontaktního zateplovacího systému je totiž potřeba nejen znalost teorie, ale i zkušenost. Nedokonalosti a chyby se můžou na životnosti a funkčností ETICS rychle projevit.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: kvalitné zateplení, realizace zateplení
23 dub

Vyhráli jsme zateplení největší nizkoenergetické budovy

Vyhráli jsme AREÁL SLATINA, izolujeme největší nízkoenergetickou administrativní budovu v Brně. Zateplujeme ETICSem od společnosti STO s izolací z kamenné minerální vlny FKD s hodnotou TR15 a tl. 240 mm se silikonovou omítkou o velikosti zrna 1,5mm.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: zateplení, fasáda domu, licence, STO
23 dub

Získali jsme licenci od předního světového výrobce ETICS StoTherm

STO je jeden z nejvýznamnějších celosvětových výrobců a inovátorů v oblasti zateplení fasád domů, novostaveb i starší zástavby. Přispívá tak svými produkty ke snížení nákladů na vytápění a zvýšení komfortu interiéru.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: certifikáty, etics, zateplení
20 dub

Jsme členem Svazu podnikatelů ve stavebníctví - SPS.

Svaz podnikatelů ve stavebnictví je vrcholným představitelem českého stavebnictví, který garantuje zastupování oboru na nejvyšší úrovni.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: Profesné združení
31 bře

Nová Zelená úsporám 1.4.2015

Od 1. dubna spouští MŽP a SFŽP výzvy pro rodinné domy v celé ČR a pro pražské bytové domy. U rodinných domů si mohou žadatelé požádat o dotaci ve stovkách tisíc korun, pro ty bytové půjde i o miliony. Žádosti začne Státní fond životního prostředí ČR přijímat elektronicky od 15. května.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: dotace na rekonstrukce
22 úno

Program JESSICA

Dotační program Jessica nabízí nízkoúročené dlouhodobé úvěry na revitalizaci vybraných částí měst a na rekonstrukce a modernizace společných částí bytových domů a sociálního bydlení.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: dotace na rekonstrukce
12 úno

Nová Zelená úsporám 2015

Nová zelená úsporám aktuálně Nová zelená úsporám v roce 2015 bude podle dosavadních informací zaměřena na úspory energie v rodinných a bytových domech. Příjem žádostí ve výzvě 2014 byl ukončen 31. prosince 2014 ve 12:00 hodin.

27 lis

Barva fasády

Vybíráte barvu fasády? Čím se při výběru řídit a na co především si dát pozor? Jaké užitné vlastnosti by měla mít zvolená povrchová úprava? A jaké jsou současné trendy? Připravili jsme pro Vás odpovědi na všechny důležité otázky týkající se finální povrchové úpravy - omítky.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: zateplení. fasáda domu
27 lis

Pod jednou střechou s rorýsy a netopýry

Článek seznamuje s problematikou ochrany rorýsů a netopýrů při stavebních úpravách budov, včetně aktuální právní úpravy, vhodných postupů a příkladů konkrétních technických opatření. V prvních dílech budou shrnuty základní informace týkající se bytových a zejména panelových domů.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: rekonstrukce, zateplení
20 lis

Zateplení střechy izolací z kamenné vlny.

Než se pustíme do samotného procesu zateplení střechy, pojďme si ještě zrekapitulovat přednosti námi zvolené tepelné izolace.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: Zateplení střechy, rekonstrukce střechy
05 lis

Na co si dát pozor při zateplování

Na co si dát pozor při zateplování Publikováno: 20.10.2014 Rubrika: 2014 Trendem současnosti je zateplování. Správně zvolený a dobře provedený „kabát“ kolem domu v zimě podstatně omezí úniky drahocenného tepla ven skrz zdivo, naopak v létě zabrání prostupu horka do interiéru.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: zateplování
05 lis

Rekonstrukce a zateplení rodinného domu

Vhodná izolace zvyšuje úroveň bydlení Zateplení obecně zvyšuje úroveň každého bydlení. V prvé řadě jeho provedením dosáhneme výrazného snížení energetické náročnosti objektu.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: rekonstrukce, zateplení
05 lis

Zelená úsporám prodloužena

Nová zelená úsporám: výzva prodloužena do konce roku Publikováno: 22. 10. 2014 Ministerstvo životního prostředí prodlužuje termín podání žádostí do programu Nová zelená úsporám do konce letošního roku, tj. do 31. 12. 2014 do 12.00 hodin.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: dotace, zelená úsporám
21 led

Podpora státu na zateplení budov

Podnikatelé ve stavebnictví očekávají, že stát podpoří více než v minulosti zateplování veřejných i soukromých budov. Oboru by to přineslo nová pracovní místa. Stavební produkce v Česku od roku 2008 klesá. 25.02.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: zateplení, fasáda
14 črc

Ministerstvo pracuje na nové zákonu o veřejných zakázkách

21.02.2014: Rada pro všeobecné záležitosti přijala v polovině února legislativní balíček, jehož cílem je modernizace zadávání veřejných zakázek v členských státech Evropské unie.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ Tagy: veřejné zakázky
AUTRIO INVESTMENT, s.r.o.Stavební práce děláme odborně a pečlivě.
HOTLINE 24/7+420 702 169 272