23 úno

Chcete si zateplit dům, ale brání vám v tom nedostatek financí? Nejste sami.

Podle průzkumu Sdružení EPS ČR si přeje zaizolovat své obydlí až 79% Čechů žijících v nezatepleném domě. Třetina z tohoto počtu ale nemá a ani nebude mít na realizaci dostatečné finanční prostředky. Přitom téměř 100% Čechů, kteří již zateplení dokončili, vnímá investici za přínosnou. Mezi hlavní pozitiva dle nich patří nejen úspora energií a lepší tepelná izolace během celého roku, ale i snížení vlhkosti a vzduchu. Informace přináší server Nazeleno.cz.

Realizování kvalitního zateplení se díky dostupnosti nejrůznějších dotačních programů stává stále oblíbenějším řešením, jak ušetřit a zároveň zvýšit kvalitu bydlení. Pomocí těchto dotací mohou dnes Češi při zateplování dosáhnout až 50% úspory. Není tedy překvapením, že zateplit plánuje 8 z 10 Čechů žijících v nezaizolovaném obydlí. Více než polovina z nich plánuje zateplení v průběhu dalších pěti let. Jak tyto programy fungují, si můžete přečíst v našem článku zde http://autrio.com/blog/nova-zelena-usporam-prinasi-dalsi-bonusy nebo přímo na serveru http://www.novazelenausporam.cz/ .

I přesto však pro třetinu dotázaných (32,8%) zůstává zateplení nedosažitelnou realitou, neboť náklady na financování vnímají jako klíčovou překážku.

Jednou z nejvýraznějších motivací pro zateplení mezi Čechy nadále zůstává samotná tepelná izolace zajišťující dlouhodobé udržení stabilní teploty v budově během zimy, ale i léta, kdy nedochází k nadměrnému přehřívání.  Důvod uvedlo 76% dotázaných. Dalším nejvíce výrazný důvodem je pak úspora energií a tedy i financí, uvádí 57% Čechů.

Mezi přínosy samotného zateplení však patří mnoho dalších skutečností, jako je například snížení vlhkosti, zlepšení zdravotního stavu díky omezení výskytu plísní či zlepšení hlukové izolace. Zajímavý je fakt, že každý šestý Čech využil zateplení domu k dalším stavebním úpravám, jež napomohly zvýšení komfortu jeho bydlení.

ZPĚT NA BLOG Tagy: zateplovací systémy, šetření energie, investice, izolace, zateplení, průzkum
AUTRIO INVESTMENT, s.r.o.Stavební práce děláme odborně a pečlivě.
HOTLINE 24/7+420 702 169 272