26 črc

Nová zelená úsporám přináší další bonusy

Novinky v podobě podpory solárních systémů či finančních výhod přináší již od září 2017 dotační program Nová zelená úsporám. Ti, kteří využijí tzv. Kotlíkových dotací, a zároveň zateplí svůj dům, mohou obdržet až 40 000 Kč jako bonus.

„Ministerstvo životního prostředí chce motivovat domácnosti ke komplexnějším opatřením pro snížení energetické náročnosti. Dotační program Nová zelená úsporám (dále jen NZÚ) proto nabídne zajímavé bonusy pro každého, kdo vymění starý kotel v rámci 2. vlny Kotlíkových dotací a zároveň provede zateplení domu s dotací Nová zelená úsporám,“ píše server nazeleno.cz.

Žadatel, který si pořídí kombinovaný kotel na uhlí a biomasu a obdrží Kotlíkovou dotaci, má nárok na nejvyšší bonus ve výši 40 000 Kč. Pokud si však pořídíte plynový kondenzační kotel, tepelné čerpadlo nebo kotel na biomasu, ani tak nepřijdete zkrátka, čeká na vás bonus 20 000 Kč. Nejnižší možný bonus ve výši 10 000 Kč pak čeká na ty, kteří nějakým způsobem zmodernizují své vytápění, obdrží Kotlíkovou dotaci a zažádají o příspěvek na solární sytém pro ohřev vody v rámci dotačního programu NZÚ.

Součástí novinek NZÚ je zároveň podpora na pořízení nové fotovoltaické elektrárny s vyšším instalovaným výkonem (více než 4 000 kWh/rok) s dotací až 150 tisíc korun. Ti, kdo již peníze na solární systém získali, ale rádi by ho dále rozšířili a zefektivnili, budou mít nárok na nově zavedenou dotaci.
Zdroje: http://www.nazeleno.cz/, http://www.novazelenausporam.cz/

ZPĚT NA BLOG Tagy: dotace, Nová zelená úsporám, solární systémy
AUTRIO INVESTMENT, s.r.o.Stavební práce děláme odborně a pečlivě.
HOTLINE 24/7+420 702 169 272